PRVÉ SVATÉ PRIJÍMANIE

Rodičia majú možnosť prihlásiť svoje dieťa v treťom ročníku ZŠ prostredníctvom prihlášky, ktorú si v septembri môžu vyzdvihnúť v sakristii po svätých omšiach v zmysle vtedy aktuálnych oznamov.

V prípade, že Vaše dieťa bolo pokrstené inde ako vo Vajnoroch, je potrebné ku prihláške priložiť aj krstný list dieťaťa. Kvôli GDPR Vám ho daná farnosť nie je oprávnená poslať na Vašu adresu, musíte uviesť adresu farského úradu alebo len jednoducho skopírujte do emailu tento text.

Ak dieťa ešte nebolo pokrstené, je možné ho pokrstiť niekoľko týždňov pred samotným svätým prijímaním. Toto si treba ale osobne dohodnúť so správcom farnosti najneskôr v septembri pri odovzdávaní prihlášky.

Prvoprijímajúce deti majú navštevovať Náboženskú výchovu v škole (už od 1. ročníka ZŠ), zúčastňovať sa s rodičmi v nedeľu a cez prikázané sviatky na svätých omšiach ako aj na stretnutiach pre tretiakov v kostole – podľa oznamov.